Pokud zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, napište nám: ordinace@estederma.cz

Časté dotazy

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetin a vytváření tlakové vlny, která podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.

Lymfoven je přístroj pro přerušovanou tlakovou drenáž. Je určen pro léčbu mízních (lymfatických) otoků a žilní nedostatečnosti. Lymfatická masáž pomocí stahů mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva rovněž čistí organismus od škodlivých látek - toxinů.

Kdy je vhodné použití přístrojové terapie?

 • otoky po zánětu žil
 • revmatické otoky
 • kosmetické použití - léčba celulitidy, odvodňování, zpevňování postavy (zmenšení objemu podkožního tuku) při nadváze a nepružné pokožce (například po porodu)
 • detoxikace organismu, posílení imunitního systému
 • terapie bércových vředů
 • chronická žilní nedostatečnost
 • odstranění pocitu těžkých nohou
 • prevence otoků dolních končetin, křečových žil
 • předoperační a pooperační otoky
 • postižení mízního systému vlivem úrazu, operace, zánětu
 • rehabilitace poúrazových stavů
 • regenerace pro sportovce, kteří vystavují dolní končetiny nadměrné námaze


V kterých případech není možné použití přístrojové terapie?

 • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
 • akutní virové nebo bakteriální onemocnění
 • akutní žilní onemocnění


Lymfodrenáž pomocí přístroje Lymfoven provádíme přímo v kožní ambulanci.
Více informací podá na požádání lékař nebo sestra.

Indikované případy hradí pojišťovny.

Botoxové injekce

Botulotoxin je látka, která uvolňuje svaly, je vhodná na odstranění mimických vrásek okolo očí či na čele. Botulotoxin působí zejména na svalovou činnost. Botox se injekčně aplikuje do svalu, čímž se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde ke svalovému uvolnění a vyhlazení vrásek. Účinek Botoxu je 4-6 měsíců a zákrok lze bez problémů opakovat.

Zákrok je ambulantní, časově nenáročný a minimálně bolestivý. Injekce při aplikaci lehce pálí. Ihned po zákroku je pokožka mírně zarudlá a mírně oteklá. Toto zhruba po hodině mizí. První vyhlazení můžemem pozorovat již po 2 dnech a do 14 dnů jsou již vrásky vyhlazené a pleť vypnutá.

Po zákroku doporučujeme asi čtyři hodiny si nejít lehnout a nepředklánět hlavu. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla (sauna, solárium) a vyhýbat se intenzivnímu sportování.

Epikutánní testy (kožní alergologické testy)

Epikutánní test je nebolestivé vyšetření, které spočívá v nalepení specifických alergenů pod náplast na záda na dobu dvou dnů. Následuje odečtení lékařem a doporučení vhodné prevence, v případě potřeby nasazení nové či úprava stávající léčby.

Dermatoskop - diagnostika pigmentových útvarů

Zjedodušeně řečeno je Dermatoskop světelná lupa, která umožňuje detailnejší prohlídku kožních lézí a umožní na základě dermatoskopických kritérií přesnější určení původu jednotlivých kožních afekcí (zejména pak znamének). Využití má obzvlášť v prevenci kožních onkologických změn. Vyšetření Dermatoskopem by mělo zachytit především zhoubné nádory kůže - melanomy v počátečním stadiu.

 

Naděje na úplné vyléčení se při včasné diagnostice mnohonásobně zvyšuje.

Chemický peeling

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Zákrok trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štetečku na dané místo – samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.

 

Chemickým peelingem se pleť zregenerujete a působí mladistvějším a svěžejším vzhledem, ale nelze nezabránit jejímu stárnutí a další tvorbě vrásek. Je proto vhodné po čase chemický peeling zopakovat.

Mezoterapie

Mezoterapie je zákrok, při kterém se drobnými injekcemi do střední vrstvy kůže (mezoderm) aplikuje látka podporující tvorbu kolagenu a novotvorbu buněk. Výsledkem je efektní vyhlazení jemných a středně hlubokých vrásek, zlepšení hydratace kůže a její oživení. Aplikovaný roztok obsahuje směs aminokyselin, koenzymů a vitamínů.

Doporučujeme první aplikaci po 1-2 měsících zopakovat, dlouhodobě dostačuje aplikace jedenkrát ročně. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla (sauna, solárium) a je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.

Výplně

Preparáty na bázi kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a je běžnou součástí kožní vrstvy – škáry. Její hlavní funkcí je zabezpečení dostatečné hydratace kůže. S přibývajícím věkem množství i kvalita kyseliny hyaluronové klesá a tím následně dochází k tvorbě a zvýrazňování vrásek. Princip spočívá ve vpravení speciálních gelů obsahujících kyselinu hyaluronovou do různých vrstev kůže, dle hloubky vrásek (střední a hluboké vrásky obličeje). Preparáty se aplikují prostřednictvím drobných vpichů.Výplňové materiály s kyselinou hyaluronovou se používají také k modelaci a zvětšování rtů. Efekt výplní je patrný ihned po aplikaci.

 

Obvykle provádíme jednoho sezení, efekt přetrvává půl roku až jeden rok. Po aplikaci se může objevit otok nebo mírné modřiny, které do týdne ustupují. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla (sauna, solárium) a je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.

Dermatokosmetika

Přímo v naší kosmetické poradně v Českém Těšíně si můžete zakoupit dermatokosmetiku značek:

 • LA ROCHE POSAY
 • ISIS PHARMA
 • BIODERMA

S vhodným výběrem Vám rádi pomůžeme.

Kolagenová maska Alcina

 

BOTOMAX - Pleťová maska nahrazující aplikaci Botoxu

Revoluční pleťová BOTOMAX maska má obdobné účinky pro odstraňování vrásek v okolí očí a úst jako injekční aplikace Botoxu, ale bez použití jehel a toxických látek. Díky aktivnímu prvku LYSEDINE B (přírodní enzymový katalyzátor) také dosahuje srovnatelných výsledků. Účinek je cílený a lokální.

 

BOTOMAX zmírňuje vrásky a svalovou relaxaci, hloubkově hydratuje a obnovuje objem pokožky (kyselina hyalurová, hedvábné proteiny), posiluje elasticitu (Zinek, vitamin B3) a potlačuje formaci volných radikálů (vitamin E, Selen).

Po aplikaci doporučujeme používání krému BOTODERM, který zlepšuje účinnost masky BOTOMAX.

Vyhledávání